To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Co więcej, dla młodszych uczestników może się to okazać przygodą na miarę poszukiwania skarbów! To impreza oparta na zasadach biegu na orientację, jednak uczestnictwo w niej jest w pełni samodzielne.

Zasady są bardzo proste

Startować można indywidualnie lub grupowo. Oferujemy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy zespół po wysłaniu zgłoszenia otrzyma na maila kartę startową oraz mapę z wybraną trasą, na której naniesiono punkty, do których należy dotrzeć. W określonych w ten sposób lokalizacjach umieszczone są specjalne lampiony, które oznaczono unikalnymi kodami – tzw. punkty kontrolne, w skrócie PK. Aby potwierdzić obecność drużyny, należy utrwalić kody PK na karcie startowej.

Trasę można pokonać w dowolnym tempie, kluczowe jest odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych. Nie narzucamy uczestnikom drogi między nimi, każdy przyjmuje własną strategię. Nasze trasy umożliwiają nawigację zarówno po ścieżkach, jak i na przełaj. Podczas imprezy pomocny bywa kompas, jednak nie zawsze jest on konieczny. Przykładowo, w parkach mapę można orientować według widocznego wokół otoczenia.

Mapa jest specjalną mapą sportową o specyficznych znakach topograficznych, których można bardzo szybko się nauczyć nawet w trakcie biegu lub marszu.

Dla wielu, imprezy na orientację są wyjątkowo odstresowujące. Dzieje się tak, gdyż aktywność ta, skupia myśli i całą uwagę na mapie i prawidłowej nawigacji. Ponadto, doskonali ona orientację w terenie, co jest szczególnie przydatne na co dzień. Nasza impreza to także świetny sposób na aktywny wypoczynek z całą rodziną!​

KROK PO KROKU

Przejdź do zakładki Następne edycje

Wybierz edycję i wypełnij formularz

Sprawdź skrzynkę mailową i postępuj zgodnie z otrzymaną instrukcją

Oczekuj na mapę i kartę startową

Zacznij Zabawę z Mapą!

Masz jakieś pytania? Chętnie odpowiemy.

Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie najszybciej jak to możliwe!